Народознавство - ліки до ран духовності
З щедрівкою у храмі
День української вишиванки
Хустка - зоряна перлина українок. Міжнародний день української хустки
Посвята п`ятикласників в козачата. Козацькому роде - нема переводу
Осінній ярмарок. Збір коштів для учасників АТО.
Свято української мови. Мова - душа народу
Ой на Івана тай на Купайла. Наше купайло з верби, з верби...
Людство живе в трьох вимірах: вчора, сьогодні і завтра, тому,що без минулого немає майбутнього. Народ без історії, мови, традицій – не народ!
Тому, що немає України без верби і калини, немає українців без любистку і м’яти, немає Великодня без писанки і крашанки, Різдва – без куті, а Клечання – без зілля, яке охороняє житло від усього злого.
Невичерпним джерелом цього виховання є народознавство, бо воно може вивчатися як окремий предмет і застосовувати його доцільно на різних уроках, у позакласній роботі, у повсякденному житті. Бо народознавство – це ліки до ран нашої духовності.
- Це прогулянка на лоно різнобарвної природи;
- Це праця – найбарливіша, найдобріша і найповчальніша ненька;
- Це запальний народний танець;
- Це веселі народні ігри та розваги, щоб виховати спритність та витривалість, винахідливість і товариську взаємодопомогу;
- Це народні свята й обряди, музика й прикладне мистецтво, що веселять душу і радують серце, утверджують прекрасне;
- Це мудре застереження від необачного вчинку, нерідко виражене через народний гумор чи жарт, мудре прислів’я чи приказку;
- Це народна педагогіка, - це рідна мова, це ніжна мамина пісня над колискою;
- Це цікава бабусина казка або дідусева бувальщина, що вчить жити і працювати, боротися і перемагати, захищати добро і ненавидіти зло.
Сім’я – це народ, нація в мініатюрі. Саме тут закладаються основи гуманності, корінь духовності, фундамент особистості людини. У 5 класі уже самостійно малюють своє родовідне дерево з допомогою батьків, така робота в сім’ї, в школі виховує у дітей гідність і честь, гордість за своїх предків, формує культ Матері і Батька, культ Роду і Народу.
Традиційними у нашій школі є родинні свята, зустрічі з односельцями села, ветеранами війни і праці, воїнами афганцями та чорнобильцями, з випускниками минулих поколінь.